Trabzon/Turkey

Turkey

Space Apps Trabzon/Turkey was held on October 19th, 20th & 21st. Thank you to the 83 people who joined the International Space Apps Challenge at this location. The local results, including the work of 18 teams, can be found below!
Thanks Trabzon/Turkey!

Local People's Choice Winner

The people have spoken! This is the project that captured our hearts.

KTÜ Yazılım Kulübü, bu sene, Trabzon'daki 2018 NASA Space Apps Challenge'a (NASA Uzay Uygulamaları Yarışması) ev sahipliği yapıyor!

NASA Space Apps Challenge, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde 48 saatten fazla süren uluslararası açık kaynaklı bir hackathondur. Kodlayıcılar, bilim adamları, tasarımcılar, hikaye anlatıcıları, yapımcılar, teknoloji uzmanları ve meraklı olan herkes, Dünya'da ve uzayda karşılaştığımız zorluklarla başa çıkmak için bir araya geliyor!

Yarışma kategorilerine buradan ulaşabilirsiniz. Kategorilere ilişkin detaylı görevler etkinlikten önce duyurulacaktır.

Kimler katılabilir?

Her yaştan herkes katılabilir! Üniversite öğrencileri, lise öğrencilerin ve toplumun her kesiminden merakı olan herkesin katılmasını bekliyoruz. NASA'nın kurallarına uygun olarak, 13 yaşın altındaki katılımcılara bir ebeveyn veya yasal vasi tarafından eşlik edilmesini rica ediyoruz.

Bir takıma ihtiyacım var mı?

Siteye katılmak için kayıt olun. Bir takım oluşturmak için arkadaşlarınızı bir araya getirebilir veya etkinlik boyunca katılmak için diğer katılımcıları veya mevcut takımları bulabilirsiniz.

Değerlendirilen kategoriler nelerdir ve ödüller nelerdir?

Değerlendirmeyi yapacak olan mentörlerimiz kodlayıcılar, tasarımcılar ve teknoloji alanındaki uzmanlardan oluşacaktır. Kategorilere ilişkin bilgi düzeyiniz ne olursa olsun katılmanızı öneririz. Ödül olarak NASA ekibinin Global Değerlendirmesi'ne gönderilmek üzere Trabzon'dan iki aday seçilecektir. NASA'nın küresel ödülleri ise henüz açıklanmamıştır.

NASA Space Apps Challenge Trabzon nerede gerçekleşecek?

Cumartesi günü yapılacak açılış töreni ile başlayacak olan etkinlik Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği/Elektrik-Elektronik Mühendisliği Binası'nda yapılacaktır. Açılış töreninin ardından Cumartesi ve Pazar günleri hackathon, yine aynı salonda gerçekleştirilecektir.

Schedule (All times Europe/Istanbul)

Saturday, October 20th
 1. Katılımcıların giriş yapması

 2. Açılış seramonisi

 3. Hackathon'un 1. gününün başlaması

 4. Öğle yemeği arası

 5. Akşam yemeği arası

 6. Hackathon'un 1. gününün sonu. Dileyen takım üyeleri çalışmaya devam edebilir, dinlenmek isteyen takım üyeleri minderlerimizde dinlenebilirler.

Sunday, October 21st
 1. Kahvaltı arası

 2. Hackathon'un 2. gününün başlaması

 3. Öğle yemeği arası

 4. Hackathon'un 2. gününün sonu.

  Projelerin son halinin teslim edilmesi ve

  takımların projelerini sunmalarından önce 30 dakikalık mola (16:30-17:00)

 5. Takımların mentörlere projelerini sunmaları ve kazanan takımların açıklanması.

 6. Kapanış seramonisi ve 2018 Space Apps Challenge Trabzon'un bitmesi.

  Seneye görüşmek üzere!

Trabzon/Turkey Teams

NASA Logo

SpaceApps is a NASA incubator innovation program.