Bratislava

Slovakia

Space Apps Bratislava was held on October 19th, 20th & 21st. Thank you to the 6 people who joined the International Space Apps Challenge at this location. The work of 1 teams, can be found below!
Thanks Bratislava!

Unfortunately due to unforeseen circumstance we have to cancel local Bratislava round of NASA Space Apps Challenge 2018, apologies. Please participate in the virtual location.

NASA International Space Apps Challenge je medzinárodná súťaž konajúca sa aj v roku 2018, kde budú tímy počas 48 hodinového hackathon-u pracovať na vytvorení riešenia jedného z problémov v nimi zvolenej kategórii. Minulý rok sa zúčastnilo 25000 ľudí, ktorí dokopy vymysleli viac ako 2000 projektov ako riešení úloh podaných organizáciou NASA.

Už dávnejšie bola známa téma tohtoročnej výzvy a to "Zem a Vesmír". Dnes sa už môžeme bližšie pozrieť aj na jednotlivé kategórie a priblížiť si, aké asi budú problémy konkrétnych úloh. Každým dňom sa Space Apps 2018 blíži a my odporúčame využívať sociálne médiá a značku #SpaceApps na spojenie sa s ďalšími riešiteľmi. Vedci, technici, umelci... rozmanité tímy vytvárajú tie najlepšie riešenia!

Viete postaviť...

Ľudia budujú veci aby podporili život na našej planéte a vo vesmíre. Sú to budovy, lietadlá, či rakety, ale aj satelity, počítače a mnohé iné vzrušujúce veci. Ak si to viete predstaviť, dá sa to aj postaviť. V tejto kategórii je úlohou použiť dáta NASA na budovanie vecí (budovy, stroje, dopr. prostriedky a iné). Výzvy budú požadovať kreatívne riešenie problémov a ukázanie ako by ste budovali rozličné veci od budov cez robotických pomocníkov po nástroje pre ľudí venujúcich sa občianskym vedám - možnosti sú nekonečné.

Pomôžte ostatným objaviť Zem

Porozumenie vede je ústredné pre život na Zemi. Ako sa hýbe voda? Ako funguje atmosféra? Prečo je ľad a sneh dôležitý? Čo je to vlastne pôda? To sú otázky, ktoré majú odpovede vo vede. Naša planéta je postavená z množstva komplikovaných systémov (pôda, voda, vzduch, živá príroda, planéta samotná), porozumenie týmto systémom je veľmi dôležité vo vo všetkých aspektoch nášho života na Zemi. Úlohy v tejto kategórii pozostávajú z využitia dát NASA na vytvorenie média (hry, filmu, niečoho interaktívneho, aplikácie). Cieľom je aby Váš výtvor pomohol ostatným ľuďom pochopiť a objaviť tieto tajomstvá fungovania nášho sveta.

Vulkány, ľadovce, asteroidy

Naša planéta je plná prekvapením niektoré sú dobré, niektoré nie. Tým dobrým môže byť napríklad dlho očakávaný dážď po dobe sucha. Tomu zlému hovoríme "pohroma" ako napríklad, keď ten istý dážď spôsobí záplavy alebo zničí úrodu. Výzvy v tejto kategórii zahŕňajú využitie existujúcich dát NASA na predpoveď prírodných udalostí, analýzu ich vplyvu, monitorovanie, kontrolu škôd a podobne.

Čo svet dnes potrebuje

Obyvatelia Zeme na život potrebujú veľa vecí: voda, čistý vzduch, prístrešie, jedlo a mnohé iné. Čo je potrebné spraviť na udržanie života na Zemi a čo treba spraviť na zvýšenie jeho úrovne? Čo je potrebné na to aby sa eventuálne udržal na cudzej planéte? Úlohy v tejto kategórii budú hľadať odpovede presne na tieto otázky. Analýzou ľudských potrieb a dát NASA je potrebné kreatívne chytiť tieto koncepty a nájsť riešenia.

Ľadová žiara

Zelené, modré, šedé, či biele, póly Zeme dokážu byť všelijaké a horské regióny s permanentným mrazom tiež. Tieto miesta sú veľmi dôležité a čo sa na nich deje ovplyvňuje celú planétu. Od ľadovej pokrývky cez permafrost a oceány, chladné miesta Zeme sú veľmi dynamické a zemská kryosféra hrá veľmi dôležitú úlohy na našej planéte. V tejto kategórii je treba využiť dostupné dáta na jej monitorovanie, analýzu a interpretáciu za účelom lepšie jej porozumieť a pochopiť jej vplyv na naše životy. (Pozor! Existujú aj iné planéty s kryosférou.)

Vesmír prekrásny a zázračný

Štúdium vesmíru nám prezrádza veľa o našom svete a aj o nás samotných. Už dnes skúmame veľa vecí využívaním Medzinárodnej vesmírnej stanice, satelitov, teleskopov a rôznych misií do medziplanetárneho priestoru. Stále je však veľa neprebádaných oblastí. V tejto kategórii je úlohou kreatívne sa zamyslieť nad objavovaním vesmíru z vedeckého, technologického alebo umeleckého pohľadu (alebo zo všetkých naraz).

Schedule (All times Europe/Bratislava)

Saturday, October 20th
  1. Event start in UTC

NASA Logo

SpaceApps is a NASA incubator innovation program.